Odličan nastup Jusufa Nurkića protiv Orlanda

Košarka 11. dec 201609:54 > 09:56
Reuters

Košarkaši Denver Nuggetsa su porazili Orlando Magic rezultatom 121:113. Centar reprezentacije Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić je na ovom meču ubacio 17 poena i imao 8 skokova za 20 minuta koliko je proveo na parketu. Iz igre je šutirao odličnih 8/11.

Nuggetsi su nakon prve dionice igre imali prednost od tri poena, a on je glasio 32:29. Dobijaju treću dionicu igre rezultatom 33:29 i na poluvremenu su imali višak od sedam poena, a on je glasio 65:58. Ipak, Orlando pravi preokret i dobijaju treću četvrtinu igre rezultatom 37:27 i na ulasku u posljednjih dvanaest minuta imaju višak od tri poena.

Ipak, domaćin je do kraja meča uspio napraviti preokret i doći do trijumfa. Najbolju partiju je upisao Danilo Gallinari sa 21 poenom, dok je Kenneth Farried imao doubl-double sa 19 poena i 10 skokova. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Evan Fournier sa 24 poena i 6 asistencija.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.