Jusuf Nurkić dominirao protiv Oklahome

Košarka 03. mar 201707:39 > 07:43
AFP

Košarkaši Portland Trail Blazersa su uspjeli savladati oklahomu rezultatom 114:109. Centar bh. reprezentacije Jusuf Nurkić je odigrao sjajan meč u dresu Portlanda.

Imao je double-double učinak i ubacio je 18 poena, dodao 12 skokova, 6 asistencija, 5 blokada i 2 ukradene lopte.

Iako se činilo da će Oklahoma doći do trijumfa, jer su poveli rezultatom 101:95, to se na kraju ipak nije desilo. Portland je napravio seriju od 15:0 najviše zahvaljujući Nurkiću. U tim trenucima je dominirao u odbrani, a u napadu je postigao pet poena. No, Oklahoma se uspjela vratiti.

Ubacili su osam uzastopnih poena i došli na samo minus jedan. Lillard je pogodio dva bacanja i donio Portlandu prednost od 112:109. Lillard je ponovo bio precizan i donio ugodnih plus pet za domaći tim. Portland je imao prednost u prvoj četvrtini meča rezultatom 26:24, a Oklahoma je dobila drugu rezultatom 36:31.

Na poluvremenu su imali višak od tri poena. U trećoj su bili bolji rezultatom 25:24 i na ulasku u posljednjih dvanaest minuta imali prednost od četiri poena.

Do kraja je nisu uspjeli zadržati i Portland je uspio da slavi. Damian Lillard je ubacio 33 poena i imao 5 asistencija i 4 skoka u redovima Portlanda, dok je na drugoj strani najbolju partiju pružio Russell Westbrook koji je ubacio čak 45 poena, imao 7 skokova i 4 asistencije.