Nurkić i Blazersi hitaju ka play-offu, srušili jaki Houston

Košarka 31. mar 201707:08 > 07:54
Getty images/Christian Petersen

Portland je zabilježio još jednu, izuzetno važnu pobjedu u borbi za play-off. U Oregonu su savladani Houston Rocketse sa 117:107, uz još jednu odličnu partiju Jusufa Nurkića.

Poslije veoma izjednačene prve četvrtine, domaćin je drugu iskoristio da napravi solidnu prednost, koja je na poluvremenu iznosila +9. U trećoj i polovinom četvrte držali su konstantno 10 i više poena razlike, ali u samom finišu Houston je došao do egala 105:105. Blazersi nisu gubili glavu, već su napravili seriju 12-2 i došli do jedne od najbitnijih pobjeda u sezoni.

Kod pobednika Lillard je bio najbolji sa 31 poenom i 11 asistencija, slijedi Nurkić sa 19 pogodaka i 11 skokova. Na drugoj strani James Harden je zabilježio 30 poena, uz osam skokova i četiri asistencije. Portland na osmom mjestu ima skor 37-38, dok najbliži konkurent Denver na devetom ima 35-39.

Clippersi su ubjedljivo kao gosti u atraktivnom meču savladali Phoenix Sunse 124:118. Briljirao je Chris Paul sa 29 poena i 10 asistencija, dok je Blake Griffin postigao 31 poen. Na drugoj strani Devin Booker imao je 33 poena uz devet asistencija.