Fenerbahče u finalu, Obradović ide po 10. titulu!

Košarka 18. maj 201817:25 > 20:07
Turkish Airlines Euroleague

Košarkaši Fenerbahcea prvi su finalisti Evrolige u sezoni 2017/18. Aktuelni prvak Evrope je u beogradskoj "Stark areni" pobijedio Žalgiris sa 76:67 i u nedjelju će se za titulu boriti protiv boljeg iz duela CSKA - Real Madrid.

Ekipa trenera Željka Obradovića, koji u srpskoj prijestolnici juri desetu titulu prvaka Evrope, je kontrolisala rezultat od prvog minuta, ali se odlični litvanski tim nijednog trenutka nije predavao iako nije bio na nivou nekih prethodnih utakmica.

Ključnu ulogu u trijumfu tima iz Istanbula imao je Boby Dixon koji je u posljednjoj četvrtini inicirao seriju 11:0, a u ovom dijelu meča postigao je 10 od ukupno 19 poena.

Fenerbahče će u nedjelju pokušati da postane tek treći tim u moderno doba Evrolige koji je odbranio trofej. Ranije su to uspeli Maccabi (2004. i 2005) i Olympiacos (2012. i 2013).