Dva poena za Musu u pobjedi Brooklyna protiv Clevelanda

Košarka 25. okt 201810:41 > 10:48

Košarkaši Brooklyn Netsa sinoć su upisali drugu ovosezonsku pobjedu i nanijeli četvrti poraz Cleveland Cavaliersima, prošlogodišnjim finalistima NBA lige.

Brooklyn je slavio rezultatom 102:86, a priliku za igru u ovom meču dobio je i mladi bh. košarkaš Džanan Musa, koji je za tri minuta provedena na terenu postigao dva poena i ‘ukrao’ jednu loptu.

Netse je u ovom meču predvodio D'Angelo Russel s 18 poena i osam asistencija, dok su u timu Cavaliersa tri košarkaša postigla 14 poena – Kevin Love, Collin Sexton i Jordan Clarkson.

Slovenac Luka Dončić postigao je 21 poen, devet skokova i dvije asistencije u porazu Dallas Mavericksa u gostima protiv Atlanta Hawksa s 111:104.

Hawksi su slavili na krilima razpoloženog Kenta Bazemora, koji je postigao 32 poena.

Zvijezda večeri bio je igrač aktulenih prvaka Golden State Warriorsa Stephen Curry, koji je u pobjedi svog tima protiv Washington Wizardsa sa 144:122 postigao čak 51 poen, od čega je pogodio 11 trojki.

Curry u zadnjoj četvrtini uopšte nije igrao. Curry, Kevin Durant (30 poena) i Klay Thompson (19 poena) zajedno su ubacili 100 poena.

Los Angeles Lakersi su upisali prvu pobjedu u novoj sezoni, a savladali su Phoenix sa 131:113. Prva zvijezda tima LeBron James ubacio je 19 poena, uz deset asistencija i sedam skokova.

U pobjedi Milwaukee Bucksa protiv Philadelphia 76-ersa sa 123:108 iskazao se Giannis Antetokounmpo s “tripe – double” učinkom od 32 poena, 18 skokova i deset asistencija.