NBA: Brooklyn slavio na krilima Lopeza

Košarka 07. mar 201509:44 > 09:47
EPA/JUSTIN LANE CORBIS

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović zabio je 11 koševa za Brooklyn Netse koji su nakon produžetaka u svom Barclays Centru izgubili od Phoenix Sunsa 100-108, dok je Damjan Rudež postigao pet koševa u pobjedi Indiana Pacersa protiv Chicago Bullsa 98-84.

Bogdanović je igrao 30 minuta postigavši 11 koševa uz šut 4-13, pri čemu je trice gađao 3-6, a dodao je i četiri koša. Netsi su 5:40 minuta prije kraja utakmice imali čak 15 koševa prednosti i činilo se kako će upisati pobjedu. No Sunsi su serijom 16-1 stigli do izjednačenja 92-92. Brooklyn je imao i zadnji napad na utakmici, no Jarrett Jack je promašio otvoreni šut za dva. U dodatnom periodu gosti su bili daleko bolji i taj dio igre dobili su 16-8 za 33. pobjedu sezone i ostanak u lovu na osmu poziciju na Zapadu. Phoenix je trenutačno deseti, dok je Brooklyn ostao na 11. poziciji na Istoku.

Phoenix je dobio utakmicu premda je imao očajan šut za tricu od svega 11 posto (3-26).

“Previše semo se napromašivali. No za nas je vrlo važno što smo počeli dobivati utakmice u kojima smo bili na rubu ponora. Uspjeli smo se iščupati. Još nismo prekrižili doigravanje,” kazao je Eric Bledsoe koji je zabio 19 koševa za Phoenix. Identičan učinak imali su i Marcus Morris i Markieff Morris. Kod Netsa istaknuo se Brook Lopez sa 19 koševa i 13 skokova, a ‘double-double’ je imao i Cory Jefferson koji je ubacio 12 koševa i upisao 13 skokova.

Za razliku od Netsa, Indiana je nastavila nizati pobjede u borbi za doigravanje porazivši u Bankers Life Fieldhouseu Chicao Bullse 98-84. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Indiane, te deseta u zadnjih 12 susreta. Pacersi su tako zadržali osmu poziciju na Istoku, dok su Bullsi u istoj konferenciji ostali drugi. Nakon tri izjednačene četvrtine, utakmica je prelomljena u posljednjoj dionici koji su Pacersi dobili 32-18. Kod domaćina šestorica igrača su imala dvoznamenkasti broj koševa, a najviše su zabili Solomon Hill (16), Ian Mahinmi (14 koševa i 11 skokova) i Rodney Stuckey (12 koševa, 7 skokova i 5 asistencija). Damjan Rudež je u pobjedničkim redovima odigrao 12 minuta postigavši pet koševa uz šut 2-4, pri čemu je trice gađao 1-2.

“Odigrali smo sjajno protiv jakog suparnika. Ova momčad ima mnogo igrača koji mogu zabiti, što smo i pokazali,” kazao je Stuckey.

Kod Bullsa najefikasniji je bio Pau Gasol sa 18 koševa i 10 skokova što je bio njegov 41. ‘double double’ ove sezone. Doug McDermott je dodao 16, a Mike Dunleavy 14 koševa.