Klopp: Duplo bih platio Alissona

Košarka 12. dec 201810:08 > 10:13
Action Images via Reuters/Carl Recine

Jurgen Klopp, menadžer Liverpoola, izjavio je da bi platio duplo za Alissona, nakon njegove sinoćnje fenomenalne intervencije u sudijskoj nadoknadi utakmice Lige šampiona protiv Napolija. Zahvaljujući brazilskom reprezentativcu ostalo je 1:0 za domaće, čime su se plasirali u osminu finala.

“Redsi” su odigrali odličnu utakmicu na Anfieldu, ali su za promašene prilike mogli biti kažnjeni u drugoj od četiri minute sudijske nadoknade.

Arkadiusz Milik našao se u petercu sam ispred Alissona, ali je njegov udarac Brazilac zaustavio.

“Golman je napravio odbranu sezone. Nemam pojma kako je to uspio odbraniti. Hvala Bogu pa ga imamo. Da sam znao koliko je dobar, platio bih duplo za njega. Mislim da niko nije očekivao odbranu u toj situaciju. To je bio gol, zar ne? Imao je tako mnogo stvari da uradi u ovoj utakmici, ali kako je bio hladan i smiren, to puno govori. Ali, i dalje su mu potrebni i ostali igrači, tako da Alison ne mora imati 100 ovakvih odbrana“, kazao je Klopp.

Uz Alissona, junak trijumfa “redsa” bio je Mohamed Salah, strijelac pobjedonosnog gola u 34. minuti. Pobjedom je Liverpool osvojio drugo mjesto u grupi “C”, preskočivši upravo Napoli. S prve pozicije u osminu finala Lige šampiona ide Paris Saint-Germain, dok je Crvena zvezda četvrta.

U julu ove godine Liverpool je doveo Alissona iz Rome za 62,5 miliona eura, a visina transfera uz određene bonuse može dostići iznos od 72 miliona eura.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagram UŽIVO na ovom linku.