Trijumfalan povratak LeBrona Jamesa

Košarka 01. feb 201907:27 > 08:26
Harry How, Getty Images Sport

Los Angeles Lakersi su u gradskom derbiju nadigrali Los Angeles Clipperse poslije produžetka rezultatom 123:120, a utakmicu u "Staples centru" obilježio je i povratak poslije povrede prve zvijezde Jezeraša LeBrona Jamesa.

James je povrijedio prepone krajem decembra u pobjedi protiv Golden Statea, a od tada je propustio 17 utakmica.

LeBron je na povratku bio blizu tripl-dabla, pošto je Clippersima ubacio 24 poena, uz 14 skokova i devet asistencija.

Lakersi su na ovom meču imali i +14 na početku posljednje dionice, ali su prednost ispustili, pa je meč u produžetke uveo košarkaš Clippersa Tobias Harris trojkom na 35,9 sekundi do kraja (112:112).

U dodatnom periodu Jezeraša su bile koncentrisanije, pa su preko Jamesa, Ronda, McGeea i na kraju Stevensona slavile pobjedu.

U sastavu Lakersa istakli su se i Lance Stevenson sa 20 poena, Brandon Ingram sa 19, Rajon Rondo sa 14 poena i 13 skokova, dok je hrvatski centar Ivica Zubac meč završio sa sedam poena i tri skoka.

Srpski centar Boban Marjanović je dobro iskoristio minutažu pa je za Clipperse ubacio 11 poena za 13 minuta (3-4 iz igre, 5-5 sa linije penala), uz pet skokova i asistenciju.

Najefikasniji u timu Clippersa bio je Lou Williams sa 24 poena, Patrick Beverly je postigao 17, a Montrezl Harrell i Tobias Harris po 15 poena.

N1 pratite putem aplikacija za Android| iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook| Instagram i UŽIVO na ovom linku.