Cedevita bolja od Budućnosti, Zvezda od Igokee

Košarka 15. mar 201518:56 > 18:59
EPA

Košarkaši Cedevite su u derbiju ABA lige igranom u Zagrebu porazili podgoričku Budućnost rezultatom 80:70, dok je Crvena Zvezda u Laktašima uspjela doći do pobjede nad Igokeom rezultatom 85:80.

Cedevita je na samom početku dosta eksploatisala dominaciju Mire Bilana protiv centara gostujućeg tima, ali Budućnost je na drugoj strani imala odgovor. Dobili su prvu četvrtinu igre rezultatom 20:17. Ipak, ključna je bila druga četvrtina igre. Domaćin ju je dobio rezultatom 25:10 i na poluvremenu imao prednost od 12 poena. Bilo je 42:30. Budućnost dobija treću četvrtinu rezultatom 21:17, ali do kraja nisu uspjeli napraviti ozbiljniji pritisak i Cedevita upisuje vrlo bitnu pobjedu za drugo mjesto. Najefikasniji je bio centar Miro Bilan sa 20 ubačenih poena, dok je Tomislav Zubčić ubacio 12 poena. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Boris Savović sa 28 ubačenih poena i 9 skokova, dok je Suad Šehović imao 15 poena.

Crvena Zvezda je u Laktašima upisala siguran trijumf protiv domaće Igokee rezultatom 85:80. Do novog trijumfa su ih vodili Mike Zirbes sa 18 ubačenih poena i Jaka Blažič, te Nikola Kalinić koji su upisali po 14 poena. Na drugoj strani je Brady Heslip ubacio 18 poena, ali nije bio precizan kao u proteklim mečevima, dok je Jonathan Jones dodao 17 poena.