Momak iz Dubrovnika blokirao ponajboljeg košarkaša današnjice (VIDEO)

Košarka 18. mar 201907:17 > 07:18
Wendell Cruz-USA TODAY Sports via Reuters

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja odigrao je jednu od najboljih utakmica sezone u dresu New York Knicksa koji su u nedjelju u svom Madison Square Gardenu ostvarili jednu od rijetkih pobjeda svladavši Los Angeles Lakerse sa 124-123, on je za 36 minuta provedenih u igri postigao 17 koševa (šut za dva 3-6, trica 1-2, slobodna bacanja 8-8), osam skokova te po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu.

Knicksi su u svojoj 70. utakmici ove sezone ostvarili tek 14. pobjedu do koje su stigli 13-1 serijom u posljednjih 3:45 minuta kojom su zaostatak 111-122 pretvorili u pobjedu 124-123. U toj seriji Hezonja je sudjelovao tricom za smanjenje na 116-122, a u posljednjem je napadu gostiju mladić iz Dubrovnika blokirao šut LeBrona Jamesa dvije sekunde prije isteka vremena.

Domaće je u vodstvo 124-123 doveo Emmanuel Mudiay 22 sekunde prije kraja, a posljednju loptu u svoje je ruke uzeo James no Hezonja ga je spriječio u postizanju pobjedničkog koša.

Mudiay je sa 28 poena bio najbolji strijelac Knicksa, dok je DeAndre Jordan dodao 15 pogodaka, 17 skokova i 7 asistencija za pobjednike. Kod Lakersa, koji su pali na omjer 31-39 te gotovo sigurno neće vidjeti doigravanje, najučinkovitiji je bio James sa 33 ubačaja.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/ iPad