EP U20: Avdija ne da tron, Izrael odbranio titulu

Košarka 21. jul 201921:22 > 22:03
fiba.basketball

Izrael je odbranio titulu šampiona Evrope u konkurenciji igrača do 20 godina, pošto je u finalu pobijedio Španiju 92:84.

Finale je bilo izuzetno ravnopravno u prvih 20 minuta, poslije kojih je bilo 42:42. Međutim, u finišu treće četvrtine ekipa koja je i domaćin šampionata došla je do +7 i praktično najavio konačan epilog. U četvrtoj četvrtini Izrael je dominirao, došao do +17 (88:71) i tada je bilo jasno da će odbraniti titulu.

Kod pobjednika najbolji je bio, kao i generalno tokom čitavog šampiona Deni Avdija sa 23 poena uz sedam asistencija, pet skokova i tri blokade. Jam Madar pridodao je 17 poena i osam asistencija, Tomer Porat 11 pogodaka, a po 10 Raz Adam i Eidan Alber. Na drugoj strani najefikasniji bio je Migel Gonzales sa 14 poena, a po 13 zabilježili su Đozep Puerto i Arnau Parado Kalabrija.

Na ovaj način Izrael je postao prva ekipa koja je odbranila titulu šampiona Evrope u ovom uzrastu od Srbije 2008. Koliko je bio ubjedljiv najbolje govori i činjenica da je doživio samo jedan poraz i to na samom početku od Srbije, koja je kasnije razočaravajuće ispala u B diviziju.

Treće mjesto osvojila je Njemačka pobjedom nad Francuskom 73:65.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad