Visoka pobjeda CSKA, Fener bolji od Maccabija

Košarka 14. apr 201521:45
EPA

U prvim susretima četvrtfinala košarkaške Eurolige igranima u utorak pobjede su ostvarili domaćini. Fenerbahce Ulker je preokretom u drugom poluvremenu svladao branitelja naslova Maccabi sa 80-72 (38-42), dok je CSKA je u Moskvi deklasirao Panathinaikos sa 93-66 (56-27).

Hrvatski reprezentativac u redovima Fenerbahce Ulkera Luka Žorić imao je jako dobar učinak s obzirom na skromnu minutažu, za devet i pol minuta na parketu postigao je 10 koševa (šut za dva 3-5, slobodna bacanja 4-4) uz četiri skoka. Najbolji kod domaćih bili su Jan Vesely sa 23 poena i sedam skokova i Nemanja Bjelica sa 13 ubačaja i 12 skokova. Jeremy Pargo postigao je 25 poena za Maccabi.

Najbolji u momčadi CSKA u Moskvi bio je Miloš Teodosić sa 18 koševa, dok je najefikasniji kod blijedih Grka bio Nikos Pappas sa 16 ubačaja.

Drugi susreti ovih suparnika na programu su u četvrtak, ponovno u Moskvi i Istanbulu.

U srijedu će svoje prve susrete igrati Real Madrid i Anadolu Efes, te Barcelona i Olympiakos. Druge utakmice tih suparnika su na programu u petak.

Treće i eventualne četvrte utakmice igrat će se u Tel Avivu, Ateni, Istanbulu i Pireju sljedeče sedmice, a moguće pete, u kojima će domaćini biti Fenerbahce Ulker, CSKA, Real i Barcelona, 28. i 29. aprila

Plasman na završni turnir, koji će se igrati u Madridu od 15. do 17. maja izborit će sastavi koji prvi ostvare po tri pobjede.