SP u košarci: Argentina bolja od Srbije u četvrtfinalu

Košarka 10. sep 201915:07 > 15:10
fiba.basketball

Argentina je pobijedila Srbiju rezultatom 97:87 u četvrtfinalu Svjetskog košarkaškog prvenstva koje se igra u Kini.

Izuzetno uzbudljivu i neizvjesnu utakmicu košarkaši Srbije i Argentine su odigrali u Sportskom centru u Dongguanu.

Argentinci su bolje otvorili meč i na kraju prvog poluvremena su imali pet poena prednosti (54:49).

Izabranici srbijanskog selektora Aleksandra Đorđevića su tokom cijelog meča odgovorili borbenom igrom na početku drugog poluvremena i treću četvrtinu su riješili u svoju korist (18:14).

Posljednjih deset minuta čekala se odluka o pobjedniku, a više želje i koncentracije na terenu pokazali su Argentinci koji su slavili uvjerljivu pobjedu konačnim rezultatom 97:87.

Argentina će za tri dana u polufinalu igrati protiv boljeg iz četvrtfinalnog duela između Sjedinjenih Američkih Država i Francuske. Srbija će igrati za plasman od petog do osmog mjesta.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad