Šok na SP u Kini: Francuska izbacila SAD iz borbe za medalju

Košarka 11. sep 201914:46 > 14:57
Reuters

Košarkaška reprezentacija SAD-a završila je svoj nastup na SP u košarci u Kini nakon što je u četvrtini finala poražena od Francuske. Konačan rezultat je bio 89 - 79.

Francusku su predvodili Fournier, Gobert i Nkitlina koji su pokazali zreliji pristup u uzbudljivoj završnici. Fournier je zabio 22 poena, Gobert 21 uz 16 skokova, De Colo je dodao 16 a Nkitlina 11.

Rudy Gobert je sa nekoliko blokada u posljednjoj minuti spriječio Amerikance da izjednače i približe se Francuskoj.

U redovima SAD-a najbolji je bio Donovan Mitchell sa 29 poena, Marcus Smart je dodao 11.

Treba napomenuti da je utakmica tokom cijelog toka bila puna preokreta, ali da je najveće vodstvo imala Francuska u trećoj četvrtini kada je povela sa 10 razlike.

Amerikanci su to stigli, ali su onda upali u probleme sa slobodnim bacanjima. Smart je promašio četiri zaredom u ključnim trenucima, da bi nakon toga Kemba Walker promašio 2 od 3.

Francuzi su do kraja rutinski meč priveli kraju i slavili rezultatom 89-79.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad