Džanan Musa postigao 4 poena u pobjedi Brooklyn Netsa

Košarka 21. nov 201910:02 > 10:15
Fena

Košarkaši Denvera pobijedili su noćas na domaćem terenu Houston Rockets sa 105:95 i prekinuli niz Rocketsa od osam pobjeda u NBA ligi.

Brooklyn Nets je pobijedio 101:91 ekipu Charlotte Hornets. Najviše poena na utakmici postigao je Jarrett Allen, dok je bh. košarkaš Džanan Musa ubacio 4 poena.

Denver je predvodio Nikola Jokić sa 27 poena, 12 skokova i četiri asistencije. Will Barton postigao je 15 poena, uz sedam skokova i tri asistencije, a Paul Millsap 11 poena i šest skokova.

Denver Nuggetse su ostvarili svih sedam pobjeda u utakmicama u kojima su protivnike ostavili ispod 100 poena.

U ekipi Houston Rocketsa najefikasniji je bio James Harden sa 27 poena, sedam skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte. On je prekinuo niz od osam utakmica u kojima je postizao najmanje po 36 poena. Russell Westbrook postigao je 25 poena, a Clint Capela 12 poena uz 21 skok.

Košarkaši Dallasa pobijedili su Golden State sa 142:94 uz sedmi tripl-dabl Luke Dončića u sezoni. Slovenački košarkaš utakmicu je završio sa 35 poena, 11 asistencija i 10 skokova. On je 33 poena postigao u prvom poluvremenu. Za 17 minuta Dončić je šutirao 10/11 iz igre, od čega “trojke” 6/7 i 7/8 slobodna bacanja, a igrao je ukupno 25 minuta i 30 sekundi.

Tim Hardaway u pobjedi je učestvovao sa 20 poena, a Kristaps Porzingis sa 14 poena i 10 skokova. Srpski centar Boban Marjanović postigao je 10 poena i imao je šest skokova.

Golden State je pretrpio najteži poraz od 1973. godine i utakmice u playoff-u. Najefikasniji u toj ekipi bio je Eric Paschall sa 22 poena i sedam skokova.

Los Angeles Clippers pobijedili su poslije produžetka Boston sa 107:104. Cliperse su predvodili Lou Williams sa 27 poena, Paul George sa 25 poena, osam asistencija i pet skokova i Kawhi Leonard sa 17 poena, šest skokova, tri asistencije, tri ukradene lopte i dve blokade.

U ekipi iz Bostona najbolji je bio Jayson Tatum sa 30 poena, Marcus Smart postigao je 15, a Brad Wanamaker 14 poena.

Toronto je pobijedio Orlando sa 113:97. Aktuelne šampione predvodili su Fred VanVleet sa 24 poena i sedam asistencija, rookie Terence Davis sa 19 poena, osam skokova i pet asistencija i Pascal Siakam sa 18 poena i 11 skokova. Reptorsi su pobedili u svih šest utakmica na svom terenu ove sezone.