Senzacija u Sarajevu: Spars preko Igokee do pehara Kupa

Košarka 16. feb 202018:35 > 18:38
FENA/Almir Razić

Košarkaši Spars Realwaya osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine "Mirza Delibašić" za 2020. godinu nakon večerašnje pobjede nad Igokeom u Sarajevu. Konačan rezultat meča bio je 93:85.

Sparsi su od prvog minuta kontrolisali utakmicu, a njihova prednost rasla je sve do konca prvog poluvremena kada su branitelji naslova skoro stigli do preokreta te se na veliki odmor otišlo uz vodstvo domaćina od pet razlike.

Mnogo energije na obje strane parketa, nekoliko izuzetno raspoloženih igrača koji su nosili igru, te povremeno značajna podrška s tribina: sve se večeras poklopilo za Spars koji je tako stigao do prvog trofeja Kupa u svojoj historiji.

Igokea je prijetila i u nastavku meča, posebno su se košarkaši bh. prvaka razigrali početkom posljednjeg perioda, ali Spars je sve nalete rivala izdržao, zabilježio pobjedu uz rezultat koji se slobodno može okarakterisati kao senzacija.

U redovima osvajača Kupa prvo ime bio je Kenan Kamenjaš sa 19 poena, te Branislav Đekić s 18 poena, a odličnim učinkom istakao se i Adin Vrabac ubacivši 15 poena uz sedam skokova i pet asistencija. Bolji od ostalih u poraženom timu bio je Keenan Evans sa 26 poena.