Rose tricom sa sirenom donio pobjedu Bullsima

Košarka 09. maj 201509:23 > 11:49
MikeDiNovo-USATODAYSports REUTERS

Košarkaši Chicago Bullsa poveli su sa 2-1 protiv Cleveland Cavaliersa u polufinalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige svladavši ih na svom parketu sa 99-96 u trećoj utakmici, a junak pobjede bio je Derrick Rose koji je pogodio tricu u posljednjoj sekundi utakmice.

Tokom čitave utakmica niti jedna momčad nije imala veću prednost od osam koševa, a sama je završnica bila posebno uzbudljiva. Prvo je J.R. Smith 10 sekundi prije kraja pogodio tricu za Cleveland kojom je poravnao na 96-96, da bi Bullsi u svom posljednjem napadu povjerenje dali svom najraspoloženijem igraču večeri, a Rose je odgovorio svojim prvim pobjedničkim košem u karijeri u doigravanju. Nakon što se Rose otresao svog inicijalnog čuvara, zaustaviti ga je pokušao i centar gostiju Tristan Thompson, ali branič Bullsa pogodio je tricu sa sirenom preko njegove ruke.

Rose je utakmicu završio sa 30 koševa, te po sedam skokova i asistencija, a odlično su odigrali i Jimmy Butler sa 20 ubačaja i osam skokova, te Mike Dunleavy sa 16 poena.

U redovima Cavsa sjajan je bio LeBron James sa 27 pogodaka, 14 asistencija i osam skokova, ali niti to nije bilo dovoljno da svojoj momčadi donese pobjedu kojom bi anulirala domaći poraz iz prve utakmice u ovoj seriji. Povratnik u momčad Clevelanda nakon izdržane suspenzije J.R. Smith ubacio je 14 koševa od čega tri trice u posljednjoj četvrtini, dok je Thompson uz 10 poena imao i 13 skokova.

Treći dvoboj Bullsa i Cavsa obilježile su i povrede važnih igrača, tako je Kyrie Irving još u prvoj četvrtini iskrenuo desni gležanj, ali je ostao u igri iako ga je bol u gležnju očito usporavala, pa je postigao tek 11 koševa bez asistencija, dok je Pau Gasol napustio utakmicu nakon što je sredinom treće četvrtine osjetio bol u butnom mišiću lijeve noge. On je utakmicu završio s učinkom od šest pogodaka uz po četiri skoka i asistencije.

Los Angeles Clippersi uvjerljivo su sa 124-99 na svom terenu svladali Houston Rocketse, te također poveli sa 2-1 u pobjedama u polufinalu Zapada. Clippersi su imali sjajnu šutersku večer, dvoboj su završili sa 55.4 posto pogođenih šuteva iz igre, a posebno su se istaknuli JJ Redick sa 31 ubačajem (trica 5-6) i Austin Rivers sa 25 pogodaka. Blake Griffin je dodao 22 koša i 14 skokova, dok je povratnik u momčad Chris Paul, koji je zbog ozljede butnog mišića propustio obje utakmice u Houstonu, ubacio 12 koševa i imao sedam asistencija. U sastavu Rocketsa očekivano najučinkovitiji su bili James Harden sa 25 poena i 11 asistencija i Dwight Howard sa po 14 pogodaka i skokova.