Warriorsi poveli u finalu Zapada

Košarka 20. maj 201509:28 > 09:31

Stephen Curry s 34 poena, 6 skokova i 5 asistencija odveo je svoje Golden State Warriorse do pobjede nad Houston Rocketsima 110:106 u prvom susretu finala Zapadne konferencije NBA lige.

Sredinom druge četvrtine Rocketsi su imali prednosti od 16 koševa (49:33), no do poluvremena domaći košarkaši uspjeli su nadoknaditi taj zaostatak i otići na odmor s prednošću 58:55.

U nastavku se igralo izjednačeno do sredine posljednje četvrtine kada Golden State, pri rezultatu 97:97, radi seriju 11:0 i rješava utakmicu.

Bila je to peta pobjeda u isto toliko ogleda Golden Statea i Houstona ove sezone.

Pored Curryja kod domaćina raspoložen je bio Shaun Livingston s 18 poena i 7 skokova, a Draymond Green u pobjedu je ugradio 13 poena, 12 skokova i 8 asistencija.

James Harden s 28 poena, 11 skokova i 9 asistencija bio je najbolji pojedinac kod Rocketsa, Trevor Ariza dodao je 20 poena, a Josh Smith 17.

Druga utakmica serije igra se u četvrtak, također, u Oaklandu.