Cavsi razbili Warriorse i smanjili na 2-1 u finalu NBA lige

Košarka 09. jun 201603:40 > 05:39

Treća utakmica NBA finala između Cleveland Cavaliersa i Golden State Warriorsa odigrana je sinoć u Clevelandu, a slavili su domaći rezultatom 120:90.

Domaći su furiozno počeli meč i svega tri minute igre su bile dovoljne da odu na +10 poena prednosti.

Kyrie Irving je bio najbolji igrač na terenu u prvoj dionici koju je završio sa 16 poena, onoliko koliko je postigao cijeli tim Warriorsa.

Steph Curry je nakon prve dionice imao nula poena i dva faula, a Klay Thompson je povrijedio koljeno i napustio teren.

Rezultat je bio 33-16 za inspirisane domaćine iz Clevelanda.

Sredinom druge četvrtine u igru se vraća Klay Thompson koji do tog trenutka nije postigao nijedan poen, a rezultat je bio 39-27 za domaćina.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 51-43. Kyrie Irving je bio prvo ime susreta sa 19 poena, Lebron James je dodao 11. Goste su predvodili Barnes i Thompson sa po deset koševa.

Aktuelni MVP lige Stephen Curry je poluvrijeme završio sa svega dva poena i tri faula.

U trećoj četvrtini ekipa Warriorsa je nekoliko puta imala šansu da uhvati potpuni rezultatski priključak, ali su napravili zaista neke nevjerovatne greške u fazi napada koje domaćini pred ispunjenom Quicken Loans Arenom koriste.

Šest minuta do kraja trećeg perioda bilo je 19 poena prednosti za Cavse, a Curry je i dalje bio na dva poena, tri faula i četiri izgubljene lopte.

Cavsi su do kraja trećeg perioda ubacili u brzinu više, pa se pred posljednju dionicu igre na odmor otišlo sa rezultatom 89-69.

Lebron James je na kontu imao 24 poena, Irving 25, a pratio ih je i J.R. Smith sa 17. Curry je u međuvremenu uhvatio svoj ritam sa nekoliko trojki i stigao do 15 poena.

Posljednja četvrtina je protekla u sličnom ritmu kao treća, povremeni naleti Warriorsa i konstantno agresivni i ofanzivni Cavsi koji su bili jednako dobri u napadu i odbrani.

James je utakmicu završio sa 32 poena, Irving sa 30 a J.R. Smith je dodao 20. Warriorse je predvodio Curry sa 19, dok je Barnes ostao na 18 poena.

Tako su Cleveland Cavaliersi pred domaćom publikom u Quicken Loans Areni savladali aktuelne prvake rezultatom120 : 90 i smanjili na 2-1 u seriji.

Naredni meč je na programu u noći sa petka na subotu.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter | Facebook.