Italija golom Edera pobijedila Švedsku

Nogomet 17. jun 201616:56 > 16:58

U utakmici 2. kola skupine E na Euru Italija je pobijedila Švedsku sa 1-0 (0-0).

Strijelac jedinog gola bio je Eder u 88. minuti. Pred 33.000 gledatelja na Gradskom stadionu u Toulouseu sudio je Kassai iz Mađarske.

Ovom pobjedom Italija je osigurala prolazak u osminu finala, dok će Švedska za prolazak morati svladati Belgiju u posljednjem nastupu u srijedu.

Italija i Švedska odigrale su najsiromašniju utakmicu dosadašnjeg tijeka EURA. Talijani su nakon pobjede protiv Belgije u 1. kolu u utakmicu ušli s jasnim stavom kako bi bili zadovoljni i jednim osvojenim bodom, dok su Šveđani, koji su tijekom susreta, poglavito u prvom poluvremenu, pokazivali veću želju za postizanjem pogotka u tome bili onemogućeni prvenstveno svojom kvalitativnom inferiornošću. Koliko je Švedska bila nemoćna pokazuje i podatak kako tijekom svih 90 minuta nije uputila niti jedan udarac u okvir gola, uz samo tri udarca pored okvira.

Italija je u nastavku zaigrala ipak nešto ofenzivnije, a za takav je pristup bila na kraju i nagrađena u samoj završnici susreta.

Koliko je loš bio dvoboj u Toulouseu pokazuje i podatak kako je prvi udarac u okvir gola s bilo koje strane upućen tek u 64. minuti kada je pokušaj Candreve zaustavio Isaksson. Novu priliku Italija je imala u 82. minuti kada je Giaccherini poslao upotrebljiv centaršut s lijeve strane, no Parolo je udarcem glavom s pet metara pogodio gredu.

Do pogotka su “azzurri” stigli u 88. minuti, Chiellini je odlično izveo aut, Zaza je glavom spustio loptu u for Ederu koji je prošao kroz trojicu švedskih braniča i potom prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio sam lijevi kut nemoćnog Isakssona.

U drugom susretu 2. kola u ovoj skupini u subotu se od 15 sati u Bordeauxu sastaju Belgija i Irska.

Italija je sada na vrhu ljestvice sa šest bodova, Irska i Švedska imaju po bod, a Belgija je bez bodova.

ITALIJA: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, Parolo, De Rossi (Motta, 74), Giaccherini, Florenzi (Sturaro, 85) – Pelle (Zaza, 60), Eder

ŠVEDSKA: Isaksson – Lindeloef, Johansson, Granqvist, Olsson – Larsson, Ekdal (Lewicki, 79), Kallstrom, Forsberg (Durmaz, 79) – Guidetti (Berg, 85), Ibrahimović.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.