Portugal prvi finalista Evropskog prvenstva

Nogomet 06. jul 201622:04 > 22:49
Reuters

Večeras je u Lyonu odigran prvi polufinalni meč ovogodišnjeg Evropskog prvenstva u Francuskoj između Portugala i Walesa. Portugalci su slavili sa 2:0 i tako se plasirali u finale EP-a.

Prvo poluvrijeme se slobodno može nazvati jednom vrstom nogometne uspavanke, s obzirom da su obje reprezentacije pokazale veliki respekt prema protivniku i jako oprezno ušle u meč.

I Portugal i Wales su imali svoje trenutke terenske inicijative, ali ništa vrijedno spomena u prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Portugal koji golom Cristiana Ronalda u 50. minuti dolazi u vodstvo od 1:0.

Portugalac je nakon centaršuta sjajno skočio i nadvisio svoje braniče te matirao Waynea Hennesseya.

Reuters
Reuters
Reuters
Reuters
Reuters

Ovim pogotkom, Ronaldo se izjednačio sa Michelom Platinijem na vječnoj listi najboljih strijelaca svih evropskih prvenstava.

Samo tri minute kasnije, Ronaldov šut preusmjerava Nani i ponovo matira golmana Walesa i tako dovodi Portugal u vodstvo od 2:0.

Wales je do kraja meča preuzeo terensku inicijativu u nadi da će ponovo ponuditi gledaocima noć za pamćenje, ali ovog puta prednost Portugalaca je bila prevelik zalogaj.

Portugal će u finalu igrati protiv pobjednika meča Francuska – Njemačka koji se igra sutra.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter | Facebook.