Poraz Liverpoola, pobjede za Chelsea i City

Nogomet 20. aug 201618:04 > 19:12
Getty Images

U 2. kolu Premier lige u subotu je povratnik u Premier ligu Burnley na domaćem terenu pobijedio Liverpool sa 2-0 golovima Sama Vokesa (2) i Andrea Graya (37).

Prije tjedan dana Liverpool je u fantastičnoj utakmici na gostovanju svladao Arsenal sa 4-3, ali sada su izabranici Jurgena Kloppa neočekivano morali popiti gorku pilulu od slabašnog Burnleyja. Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool

Jedan od favorita za naslov prvaka Manchester City upisao je i drugu pobjedu, svladavši u gostima Stoke sa 4-1. Za City po dva gola su zabili Sergio Aguero (27-pen, 36) i Nolito (86, 90+5).

I Chelsea je ostvario drugu pobjedu. Domači Watford poveo je u 55. minuti golom Etiennea Capouea, ali u posljednjih deset minuta Chelsea je napravio preokret i na kraju je slavio sa 2-1, a strijelci su bili Michy Batshuayi (80) i Diego Costa (87).

Dan ranije nogometaši Manchester Uniteda upisali su također drugu pobjedu na startu prvenstva. Nakon što su otvorili sezonu pobjedom protiv Bournemoutha 3-1, ‘Crveni vragovi’ su u dvoboju 2. kola na Old Traffordu pobijedili Southampton 2-0. Oba gola zabio je Zlatan Ibrahimović (36, 52-11m). Švedski majstor je u prva dva kola zabio već tri gola i pokazao se pravim pojačanjem Uniteda.

Večeras se sastaju Leicester i Arsenal, a u nedjelju Bilićev West Ham dočekuje Bournemouth.