Derbi u Tuzli bez pobjednika, pobjeda Željezničara

Nogomet 19. nov 201615:31 > 15:33
Fena

U derbi susretu 16. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipe Slobode i Zrinjskog u Tuzli su igrale nerješeno 3:3, Željezničar je u Vitezu slavio sa 2:0, dok je Radnik u Bijeljini bio bolji od Metalleghea sa 1:0.

U derbiju na Tušnju aktulani prvak i lider na tabeli u 54. minuti vodio je sa ubjedljivih 3:0, ali su Tuzlaci u narednih 20-ak minuta uspjeli da naprave preokret i zasluženo dođu do boda.

Mostarci su poveli u 15. minuti golom Jasmina Mešanovića, samo minut kasnije rezultat je povećao Oliver Petrak, dok je strijelac trećeg gola bio Nemanja Bilbija u 51. minuti. Strijelci za preokret Tuzlaka bili su Aleksandar Subić u 54., Haris Mehmedagić u 60. i Sulejman Krpić u 76. minuti.

Željezničar je do važana tri boda u Vitezu stigao golovima Ivana Lendrića u 27. i 70. minuti, dok je minimalnu pobjedu ekipi Radnika donio Marko Obradović golom u u 70. minuti.