Celtic osvojio 100. trofej u historiji kluba

Nogomet 27. nov 201621:44 > 21:46

Fudbaleri Celtica osvojili su 100. trofej u 129 godina dugoj istoriji kluba, nakon što su u finalu škotskog Liga kupa pobijedili Aberdeen sa 3:0

To je ujedno i prvi trofej za Brendana Rodgersa kojem je ovo prva sezona u škotskom klubu.

Celtic je u vodstvo došao u 16. minutu golom Toma Rogića, na asistenciju Joze Šimunovića. Na 2:0 je povisio James Forest u 37. minutu, a konačan rezultat postavio je Musa Dembele u 64. minutu iz penala.

Ovo je 16. put da Celtic diže trofej u Liga kupu, koji je ove sezone igran po 71. put.

Celtiku sada slijedi borba u škotskom Premiershipu, za novu, šestu uzastopnu titulu šampiona države. Klub iz Glasgowa je trenutno lider tabele sa 34 boda, osam više od prvog pratioca Rengersa koji ima i dvije utakmice više.