Bajka koju Leipzig priča srušena za 45 minuta

Nogomet 21. dec 201622:28 > 22:32

Pred 75.000 ljudi Bayern je večeras na svojoj Allianz Areni očitao fudbalsku lekciju najprijatnijem iznenađenju liga petice ove sezone.

Sa 3:0 savladan je RB Leipzig, ekipa koja je dijelila prvu poziciju sa Bavarcima do ovog kola, 16. po redu.

Bajka koju Leipzig priča urušila se već u 17. minuti, kada je Thiago Alcantara bio na pravom mjestu. Prethodno su Robben, Lahm i Lewandowski odigrali dobru akciju, a na odbijenu loptu reagovao je Alcantara za 1:0.

Osam minuta poslije toga, nova greška – amaterska tačnije, odbrane Leipziga. Ukradena lopta, dva pasa, a strijelac prvog gola asistira Xabiju Alonsu koji pogađa zicer za 2:0.

Bilo je evidentno da nema povratka za ekipu koju mnogi upoređuju sa Leicesterom, kada je u 30. minuti isključen Forsberg zbog saplitanja, a priča ovog meča je okončana u 45. minuti, kada je Lewandowski bio precizan za 3:0.

Ovo je Leipzigov drugi poraz ove sezone, a prvi – od Ingolstadta je uslijedio prije dvije sedmice. Bayern se sada sa tri boda više odvojio na vrhu bundesligaške tablice.

U Bundesligi je okončano još pet mečeva. Koeln i Leverkusen su remizirali 1:1, dok je Hertha iz Berlina nastavila sa dobrim partijama. Savladan je Darmstadt sa 2:0, a posao su odradili Plattenhardt i Kalou u 53. i 66. minuti.

Hoffenheim je remizirao sa Werderom 1:1, a do novog trijumfa stigao je i Freiburg koji je u gostima savladao Ingolstadt sa 2:1.