Serie A: Roma deklasirala Fiorentinu, dva gola Džeke

Nogomet 07. feb 201722:53 > 22:55

U utakmici 23. kola italijanske Serie A Roma je u utorak navečer na svome "Olimpicu" u Rimu slavila ubjedljivo protiv Fiorentine rezultatom 4:0.

Strijelac vodećeg gola za Romu u 39. minuti je bio reprezentativac BiH Edin Džeko koji je u 83. minuti postigao još jedan pogodak za svoj tim. Džeko se sa ova dva gola nalazi na vrhu liste strijelaca Serie A sa 17 pogodaka.

Ostale golove za Romu su postigli Federico Fazio u 58. i Radja Nainggolan u 75. minuti.

Roma se nakon 23 kola nalazi na drugoj poziciji sa 50 osvojenih bodova. Juventus je prvi sa 54 boda i utakmicom manje, dok je na trećem mjestu Napoli sa 48 bodova.