Odbio braniti penal pa suspendovan na dvije godine

Nogomet 23. feb 201716:31 > 16:32
Screenshot/ YouTube

Golman vijetnamskog prvoligaša Long Ana, Minh Nhut Nguyen suspendovan je na dvije godine jer iz protesta nije želio braniti jedanaesterac koji je dosuđen u posljednjoj minuti utakmice protiv Ho Chi Minh Cityja.

Kod rezultata 2-2, sudija je u 90. minuti poklonio kazneni udarac domaćinima što je izazvalo velike proteste igrača Long Ana. Golman Nguyen nije želio braniti, a kada se napokon stao na gol liniju okrenuo je leđa.

Victor Ormazabal je lagano postigao pogodak za vodstvo Ho Chi Minh Cityja 3-2. U preostalom vremenu gosti nisu željeli igrati, već su stajali na terenu, a golman je napustio gol, pa su domaći igrači zabili još dva gola za uvjerljivu pobjedu 5-2.

Vijetnamski nogometni savez je suspendovao Nguyena na dvije godine, dok su trener i predsjednik kluba kažnjeni zabranom rada u nogometu na tri godine.

Long An se nalazi na posljednjem mjestu vijetnamskog prvenstva sa četiri boda iz šest kola, dok je Ho Chi Minh na osmoj poziciji sa sedam bodova. U vodstvu je Thanh Hoa sa 14 bodova.