Morati poništena tri gola, dva bila regularna

Nogomet 02. mar 201716:07 > 16:21

Real Madrid je u srijedu uvečer na svom terenu sa Las Palmasom odigrao neriješeno 3:3 i tako prepustio vodeću poziciju Barceloni. Domaćin je do 86. minute gubio sa dva gola razlike, ali je Cristiano Ronaldo uspio poravnati rezultat.

Madriđani su uspjeli “stići” Las Palmas sa 10 igrača jer je Gareth Bale dobio direktni crveni karton u 47. minutu. Pored pada forme Reala, u posljednje vrijeme u španskim medijima se dosta piše o sudačkim greškama u korist “kraljevskog” kluba. Navodno su sudije svojim odlukama u korist Reala direktno oštetile Barcelonu za 8 poena. Ovu statistiku su objavili svi katalonski mediji, a bez ozbiljnije provjere su prenijele i kolege u svijetu.

Ove tvrdnje o “sudijskoj krađi” izgleda direktno su uticale na suđenje u sinoćnjem meču, a zanimljivo niko od medija sklonih Barceloni nije se oglasio o tri poništena gola Alvaru Moratu. Također, do sada nije zabilježeno da su jednom igraču poništena tri gola zbog navodnog zaleđa.

Facebook/ Ermin Rmd

Morata je od ta tri gola dao dva regularna, što ćete moći prosuditi i sami, samo je prvi bio neregularan. Sudija je u ostala dva gola svirao zaleđe iako je u prvom slučaju Morata bio u liniji, a u drugom jedan igrač Las Palmasa bio ispred Ronalda. Pored toga, Bale je dobio direktni crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača. Karton je zaslužen, ali se postavlja pitanje zašto je sudija sankcionisao (samo) Balea kada je prije toga igrač Las Palmasa udario Velšanina. Izgleda da su napisi u katalonskim medijima i optužbe iz Barcelone uticale na sudije koje su ozbiljno oštetile Real.

I dan nakon ovog meča niko se iz Reala, ili medija bliskih Realu, nije oglasio u vezi suđenja. Da se kojim slučajem desilo drugačije ne bi se moglo ostati od vijesti u kojima se “potvrđuje” da se Realu “štima titula” i da su sudije ponovo (uvijek) na strani madridskog kluba.