Svi se sjećaju pogotka Roberta, pravi junak biće zaboravljen

Nogomet 09. mar 201719:02 > 19:06
Snapshot

Barcelona je sinoć u revanš meču osmine finala Lige prvaka napravila čudo protiv PSG-a.

Došli su do pobjde rezultatom 6:1 i na taj način uspjeli izboriti plasman u narednu rundu takmičenja. Na Camp Nou stadionu je viđena prava drama u posljednjim minutama, kada je Neymar centrirao, a Sergio Roberto loptu pospremio u gol Ter Stegena.

No, jedan od najvećih heroja pobjede je zapravo njemački golman Marc-Andre ter Stegen. Naime, ter Stegen je došao u kazneni prostor PSG – a pri korneru za Barcelonu, a onda je ostao i u nastavku napada. Kada se činilo da će gosti uspjeti uzeti loptu, golman Barcelone je izborio prekršaj poslije kojeg je u nastavku te akcije pao i pogodak.