Liga Evrope: Džeko i Roma eliminisani, Kolašinac ide dalje

Nogomet 16. mar 201722:52 > 23:00
REUTERS/Tony Gentile

Poznati su svi učesnici četvrtine finala Lige Evrope u fudbalu, nakon što je danas u večernjem terminu odigrano osam utakmica ovog takmičenja.

U terminu od 19:00 sati, snage su odmjerili Bešiktaš – Olympiakos, Genk i Gent te Krasnodar i Celta Vigo.

Bešiktaš je sa 4:1 bio bolji od grčke ekipe, te nakon 1:1 iz prvog meča ukupnim rezultatom 5:2 prošao dalje. Aboubakar, Babel dva puta i Tosun su bili strijelci za trijumf, dok je jedini gol za Olympiakos postigao Elyonoussi.

Genk i Gent su remizirali sa 1:1, ali je zbog pobjede od 4:1 iz prvog meča, Genk prošao dalje. Celta iz Viga je kod Krasnodara slavila sa 2:0, i tako nakon 1:2 iz prvog meča – prošla dalje. Radost Celti donijeli su Mallo i Aspas.

Termin od 21:00 sat bio je rezervisan za pet duela.

Nakon poraza u prvom meču od 2:1, Ajax je sa 2:0 savladao Kopenhagen i prošao dalje. Traore i Dolberg su u prvom poluvremenu postavili konačan rezultat, i obezbijedili prolaz svojoj ekipi.

Golom Acheamponga u 65. minuti, tim Anderlechta je udvostručio prednost stečenu u prvoj utakmici, te će se i oni naći među ekipama za žrijeb parova četvrtine finala.

Interesantno je bilo u Rimu, gdje je Roma Edina Džeke morala da stigne zaostatak od 4:2 protiv Lyona. Krenulo je loše po domaće, budući da je Diakhaby u 16. minuti doveo goste do vodstva. Strootman je izjednačio u 17. na 1:1, a preokret na ovom meču djelo je igrača Lyona, Tousarta koji je postigao autogol.

Rezultat se do kraja nije mijenjao – što znači da je ovo kraj takmičenja za Edina Džeku i njegovu Romu, kada je Liga Evrope u pitanju.

U njemačkom duelu između Moenchengladbacha i Schalkea – prolaz je pripao timu iz Gelsenkirchena. 1:1 je glasio rezultat prvog duela, a nakon prvog poluvremena u ovom susretu – Gladbach je imao 2:0. Golove su dali Christensen i Dahoud.

U drugom poluvremenu Goretzka prvo smanjuje prednost, a na 2:2 izjednačava Bentaleb iz penala u 68. minuti. Ukupan rezultat dakle je glasio 3:3, ali je zbog golova u gostima Schalke otišao dalje.

Svih 90 minuta na terenu u ovom meču u timu Schalkea proveo je bh. reprezentativac Sead Kolašinaac.

Manchester United je tek u 70. minuti uspio slomiti otpor Rostova na Old Traffordu. Strijelac je bio Juan Mata, nakon što mu je genijalnu loptu petom poslao Zlatan Ibrahimović. Tim Josea Mourinha je tako teže od očekivanog prošao dalje, budući da je rezultat u prvom meču bio 1:1.