Gol Soudanija za Dinamo protiv Rijeke rijetko se viđa

Nogomet 08. apr 201721:22 > 21:26
Sanjin Strukic/PIXSELL

U derbiju 27. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Dinama odigrali bez pobjednika - 1-1 (0-0), pa riječki sastav i dalje ima četiri boda više od Zagrepčana.

Dinamo je fantastičnim golom El Arabija Soudania četiri minute uspio ostati neporažen na Rujevici, a Rijelčani mogu žaliti jer su u derbiju vodili s 1-0 sve do 86. minute i imali ogromnih sedam bodova više od Dinama, čime bi prvenstvo praktički bilo odlučeno.

Odlučni dvoboj za prvaka bolje je započela Rijeka i već u 3. minuti opasno puca Bezjak, ali je vratar Dinama Livaković obranio njegov šut. Livaković se iskazao i u 13. minuti kada je nogomet zaustavio opasan šut Andrijaševića, a u 32. minuti ponovno je Livaković spašavao Dinamova vrata kada se u šansi našao Bezjak. Dinamo je u prvom dijelu bio jako rezerviran, a jedini udarac u okvir gola uputio je Pivarić s više od 30 metara.

U drugom dijelu je Dinamo zaigrao bolje, ali je prva prilika došla tek u 68. minuti, što je ujedno bio i prvi gol na utakmici. Ubačaj Josipa Mišića u kazneni prostor Dinama pronašao je potpuno samog Franka Andrijaševića, koji glavom s sedam-osam metara pogađa nebranjeni dio vrata za vodstvo Rijeke. U 82. minuti Hodžić je glavom bio zamalo neprecizan, da bi u 86. minuti Dinamo izjednačio potezom utakmice El Arabija Soudanija. Alžirac je loptu ubačenu sa strane prihvatio na prsa, a onda s desetak metara škaricama pogodio same rašlje vrata.

Rijeka vodi s 69 bodova, a Dinamo je drugi s 65.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.