Poznat prvi finalista Kupa BiH

Nogomet 19. apr 201717:37 > 18:21
fksarajevo.ba

Danas su na programu bili revanš susreti polufinala Kupa BiH. Zbog nepovoljnih vremenskih uslova utakmica Željezničara i Širokog Brijega je odgođena za sedam dana, a u Doboju kod Kaknja snage su odmjerili Mladost i Sarajevo.

Mladost je u prvoj utakmici napravila iznenađenje nakon što su izabranici Husrefa Musemića stadion Asim Ferhatović – Hase napustili neporaženi (1:1).

Ipak, revanš utakmica je pokazala da je Sarajevo kvalitetnija ekipa što je rezultiralo prolaskom kluba s Koševa u samu završnicu Kupa BiH gdje će snage odmjeriti sa pobjednikom duela Željezničar – Široki Brijeg.

Nakon remija u vječitom derbiju ekipa Mehmeda Janjoša je na revanš utakmicu Kupa BiH otišla sa jednim ciljem – plasman u finale najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u zemlji.

Gosti su se tako i postavili, pa u prvom poluvremenu Sarajevo kreće ofanzivno, ali propušta realizovati jedanaesterac preko Sarića, a Hebibović umjesto mreže dva puta pogađa stativu dok je udarac Dušana Hodžića zaustavila prečka. Domaćini su imali nekoliko šansi, ali bez veće opasnost po gol Pavlovića. Na odmor se otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme donijelo je i prvi pogodak za Bordo tim. Kapiten FK Sarajevo Haris Duljević u 46. minuti je pogodio sa vrha šesnaesterca za veliku radost nekoliko stotina Hordi Zla koji su stigli na utakmicu.

Nedugo zatim, u 60. minuti, Nermin Crnkić pogađa za 0:2 na asistenciju Dušana Hodžića.

Da je prvi finalista Kupa BiH poznat bilo je jasno sedam minuta prije kraja kada je Adnan Kovačević pogodio za 0:3.

Sama završnica utakmice ponudila je prava uzbuđenja jer se domaćini nisu predavali do posljednje sekunde kada su mogli izbjeći poraz.

Na 1:3 smanjio je Brkić u 88. minuti, a isti igrač minutu poslije pogađa za 2:3. Mladost je mogla i do 3:3, da je Brkić uspio realizovati udarac s bijele tačke. Ipak, pogodio je prečku pa je ostalo Mladost – Sarajevo 2:3.