Bh. kadetkinje pobjednice razvojnog turnira u Podgorici

Nogomet 21. apr 201713:58 > 14:00
NS BiH

Ženska nogometna 'U-16' reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je prvo mjesto na UEFA-inom razvojnom turniru u Podgorici.

Nakon pobjeda nad Azerbejdžanom (3:1) i Kazahstanom (2:1), izabranice Ilije Lucića su se danas sastale s Crnom Gorom, gdje su nakon 1:1 u regularnih 80. minuta pobijedile poslije izvođenja penala.

Ena Taslidža je u 31. minuti pogodila za prednost bh. tima, ali je domaćin turnira u 55. minuti izjednačio.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a bolje su se snašle bh. igračice i tako došle do dva boda, dok je Crna Gora osvojila jedan. Nakon četiri serije oba tima su bila precizna s bijele tačke, a Iman Šljivo je odbranila peti penal protivnica.

BiH je turnir završila na prvom mjestu s osam bodova, dok je drugoplasirana Crna Gora osvojila dva poena manje, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH.