Alves ima recept za branjenje penala Ronaldu

Nogomet 01. maj 201717:30 > 17:30
Screenshot

Real Madrid je u subotu sa 2:1 pobijedio Valenciju i tako ostao u trci za titulu prvaka španske Primere. Cristiano Ronaldo je u 27. minutu doveo Real u vodstvo, a u drugom poluvremenu je iz penala mogao zabiti svoj drugi pogodak na meču da na golu gostiju nije stajao Diego Alves.

Naime, Brazilac je postao noćna mora za Ronalda kojem je odbranio treći kazneni udarac iz četiri pokušaja.

Snimak prije izvođenja penala jasno pokazuje kako Alves prilazi Ronaldu koji ga pokušava ignorisati. Golmana Ronaldovo “kuliranje” ne obeshrabruje nego mu nešto govori, a nakon što ga Marcelo odguruje odlazi na svoj gol. Nakon toga može se vidjeti da je Portugalac dosta nesiguran što na kraju rezultira promašajem, tačnije novom odbranom Alvesa.

U videu možete pogledati kako je golman Valencije dobio “igru živaca” protiv Ronalda.