Bayern preokrenuo minus od dva gola, majstorija Robbena

Nogomet 13. maj 201716:30 > 17:55
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

U pretposljednjem kolu Bundeslige je igrano devet utakmica, a postignuto je čak 37 golova. Spektakularnu utakmicu su odigrali Bayern i Leipzig, a Bavarci su uspeli da pobjede iako su do 84. minuta gubili sa 4:2.

Derbi kola između Leipziga i Bayerna (4:5), koji nije imao rezultatsku važnost, donio je čak devet golova i velika uzbuđenja.

Leipzig je poveo golom Sabitzera u 2. minutu, izjednačio je Lewandowski iz penala u 17, dok je Werner u 29. bio precizan iz penala za “Bikove”. Na 3:1 je povisio Poulsen u 47, a smanjio je Alcantara u 60.

Novi gol za Leipzig je postigao Werner u 65, a onda su do 84. minuta mreže mirovale. Tada je uslijedio “totalni napad” Bayerna koji je krunisan golovima Lewandowskog u 84, Alabe u 90+1. i Robbena u 90+5. minutu, koji je sam prošao dvojicu defanzivaca Leipziga i donio trijumf svojoj ekipi.