Ramsey donio historijski pehar FA Kupa Wengeru i Arsenalu

Nogomet 27. maj 201720:14 > 20:32
Getty Images

Arsenal će sezonu ipak završiti sa osvojenim trofejom, pošto je na Wembleyju savladao Chelsea sa 2:1 i osvojio 13. trofej FA kupa u historiji, a treći u poslednje četiri sezone.

Arsenal je tako postao najtrofejniji klub u ovom takmičenju, a Wenger najuspešniji trener sa sedam osvojenih pehara.

Arsenal je poveo kontroverznim golom Alexisa Sanchesa već u četvrtom minutu. Čileanca je lopta napucala na ivici šesnaesterca, ali on je uspio da nadmudri odbranu Chelseaja i postigne gol za prednost “Tobdžija”.

Welbeck je desetak minuta kasnije mogao da povisi na 2:0 za Arsenal, ali je nakon njegovog pokušaja glavom lopta pogodila stativu.

Prvo poluvrijeme obilježila je i nekolicina uzbudljivih situacija pred oba gola – no na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Wengerovog tima.

Chelsea u 68. minuti ostaje sa igračem manje, Moses je dobio drugi žuti karton – ali osam minuta kasnije ipak izjednačavaju na 1:1.

Diego Costa matira Ospinu i tako rezultat dovodi u egal.

Samo što se krenulo s centra, Aaron Ramsey koristi centaršut Girouda i donosi novi naslov Arsenalu.

U posljednje četiri sezone Arsenal je tri puta osvajao FA Kup i ovo mu je bio 13. rekordni trofej.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.