Zrinjski savladao Slobodu i osigurao novi naslov prvaka BiH

Nogomet 28. maj 201717:55 > 18:50
Facebook/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog prvaci su Bosne i Hercegovine u fudbalu, nakon što su u posljednjem kolu BH Telecom Premijer lige BiH savladali Slobodu u Mostaru.

Tim kojeg predvodi Blaž Slišković nije dozvolio iznenađenje u finišu lige za prvaka BiH u fudbalu, te je osigurao peti naslov prvaka u historiji, a ujedno su odbranili titulu osvojenu prošle sezone.

Konačan ishod meča glasio je 3:0, a Zrinjski je u prednost doveo Nemanja Bilbija, u 11. minuti meča. Iskoristio je pas u srce šesnaesterca i znalački zatresao mrežu Slobode.

Da bez pritiska odu na odmor pobrinuo se opet Bilbija, u 42. minuti susreta, osiguravši duplu prednost svojoj ekipi i titulu koja im obezbjeđuje nastup u pretkolu Lige prvaka naredne sezone.

Odličan centaršut sa vrha šesnaesterca Bilbija je dočekao volejom, a lopta je uz pomoć golmana Slobode završila u mreži za 2:0.

Da odbrana titule bude još uvjerljivija pobrinuo se Mešanović u 59. minuti, koji je stavio paraf na titulu Zrinjskog. Ovaj gol Mešanovića ujedno je i pravo remek djelo, možda i jedan od ljepših golova postignut ove sezone u BiH.

Kiks Sarajeva

Teoretske šanse za titulu imao je i Željezničar, ali je Zrinjski morao kiksati da bi titula stanovala na Grbavici.

Željezničar je u tek u finišu meča uspio osigurati puni plijen na domaćem terenu. Gosti su poveli preko Pece u 14. minuti, a poravnao je Lendrić u 55. U sudijskoj nadoknadi meča – Zakarić trese mrežu Radnika za trijumf i konačnih 2:1.

Posljednji meč u doigravanju za prvaka BiH ove sezone odigran je u Krupi, gdje je domaćin savladao Sarajevo sa minimalnih 1:0.

Strijelac je bio Dujaković u 55. minuti igre.