Liga prvaka: Poraz Zrinjskog od Maribora u Mostaru

Nogomet 12. jul 201720:31 > 20:51
Facebook/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Maribora pobijedili su večeras u Mostaru ekipu Zrinjskog u prvom susretu drugog prekola Lige prvaka. Rezultat je bio 1:2.

Dobro je domaćin otvorio večerašnju utakmicu, a dobar pristup doveo je domaće igrače do velike prilike u 11. minuti meča. Najstrožija kazna za Plemiće, ali Nemanja Bilbija nije bio precizan s bijele tačke. Kako to u fudbalu obično biva, stigla je kazna.

Do kraja prvog dijela gosti su uspjeli postići pogodak, a strijelac je bio Luka Zahović u 43. minuti. U nastavku se očekivao veliki pritisak domaćih i juriš prema gola koji bi ostavio dobre šanse za konačan uspjeh nakon revanša u Sloveniji.

Bh. prvak igrao je dobro, bio bolji rival i imao veći broj pokušaja što je rezultiralo zasluženim poravnanjem golom Ognjena Todorovića u finišu dvoboja (89. minuta).

U posljednjim trenucima susreta konačnih 1:2 postavio Brazilac Tavares iz penala.

Treba dodati da je gostujući fudbaler Blaž Vrhovec u 68. minuti bio isključen iz igre nakon što je dobio drugi žuti karton.

Konačan rezultat bio je 1:2. Uzvratni susret na rasporedu je za sedam dana na stadionu Ljudski vrt u Mariboru.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.