Evropa liga: Široki Brijeg i Željezničar neporaženi

Nogomet 13. jul 201722:36 > 22:37
N1

Bosanskohercegovački predstavnici u drugom pretkolu Evropa lige igrali su večeras svoje prve mečeve ove faze takmičenja: Željezničar je u Sarajevu dočekao švedski AIK Stockoholm dok je Široki Brijeg gostovao Aberdeenu u Škotskoj. Oba bh. tima ostvarila su dobre rezultate pa će putnike u narednu rundu kvalifikacija odlučivati revanš susreti.

Posebno se to odnosi na igrače Širokog Brijega koji su s teškog gostovanja slavnom škotskom klubu donijeli remi, konačan rezultat bio je 1:1. Domaćin je poveo već u 16. minuti preko Ryana Christieja. Činilo se tada da hercegovački sastav neće imati mnogo šanse za dobar rezultat.

No, sve se promijenilo u nastavku meča. Hrabru igru Širokobriježani su krunisali zasluženim pogotkom u 69. minuti. Strijelac je bio Stipo Marković. Potom je domaćin ponovo krenuo po vodstvo, ali bez uspjeha.

Remi je zabilježen i u Sarajevu. Željezničar je dočekao favorizovane goste iz Švedske, ali je pokazao da raspolaže dobrim i kvalitetnim kadrom. Meč je okončan remijem bez golova, ali su Plavi bili za nijansu bolji rival.

Oba tima imala su svoje prilike za golove, gosti nešto konkretnije, a remi je čini se i najpravedniji ishod ovog dinamičnog susreta na ispunjenoj Grbavici. Bh. tim u revanšu ima realne šanse da ostvari konačan uspjeh.

Revanš mečevi na rasporedu su za sedam dana. Podsjećamo, bh. prvak Zrinjski sinoć je u Mostaru poražen od Maribora u prvom susretu drugog prekola Lige prvaka. Rezultat je bio 1:2.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mrežaTwitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.