Real osvojio prvi trofej sezone, evropski Superkup

Nogomet 08. aug 201722:30 > 22:37

Real Madrid osvajač je evropskog Superkupa za 2017. godinu. Španski i evropski prvak savladao je večeras u Skopju osvajača Evropa lige Manchester United stigavši tako do prvog trofeja već u augustu. Konačan rezultat bio je 2:1.

Poveo je Real u 24. minuti. Nakon lijepe akcije, ali i sporne situacije, gol je zabio Brazilac Casemiro na asistenciju Carvajala. Zaspao je pomoćni sudac koji nije signalizirao očigledno nedozvoljenu poziciju.

Na 2:0 povisio je Isco nakon prekrasne akcije i duplog pasa s Garethom Baleom. Kako bi to stariji sportski komentatori rekli, akcija iz školskih udžbenika. Dogodilo se to u 52. minuti obračuna.

Konačnih 2:1 postavio je Romelu Lukaku u 62. minuti nakon dobrog pokušaja Nemanje Matića i odbijene lopte. Treba reći da je napadač iz Belgije prije prvijenca promašio nekoliko velikih prilika i nije odigrao dobru utakmicu.

Utakmica je odigrana u makedonskoj prijestolnici u vrlo dobroj atmosferi. Opravdala je očekivanja jer je bilo mnogo prilika na obje strane. Podsjećamo, sezona u Engleskoj počinje već predstojećeg vikenda kada su na rasporedu mečevi prvog kola Premier lige.