Moyesov Sociedad iznenadio Barcelonu

Nogomet 04. jan 201522:47 > 22:47
EPA

Fudbaleri Barcelone nisu iskoristili poraz Reala u Valenciji, i priliku da se vrate na prvo mjesto u Primeri, pošto su večeras u utakmici 17. kola izgubili od Sociedada sa 1:0.

Jedini pogodak za ekipu Davida Moyesa postigao je lijevi bek Katalonaca Jordi Alba, koji je već u 2. minutu nespretnom reakcijom poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Trener Barcelone Luis Enrique snosi veliki dio odgovornosti za poraz, jer je u prvih 45 minuta na klupi ostavio Lionela Messija, a tokom drugog poluvremena šansu su dobili Neymar i Dani Alves.

Valencia je nanijela prvi poraz Realu poslije serije od 22 uzastopne pobjede – 2:1, Rayo Vallecano je istim rezultatom savladao Getafe, baš kao i Eibar u gostima protiv Espanyola.