Željezničar savladao Sarajevu u derbiju na Koševu

Nogomet 19. aug 201721:34 > 21:53
Anadolija

Fudbaleri Željezničara savladali su u gostima gradskog rivala Sarajevo rezultatom 0:1 u meču petog kola Premijer lige BiH. Strijelac jedinog gola bio je Zajko Zeba u petoj minuti meča nakon penala.

Željezničar je meč otvorio sjajno pa je već u petoj minuti došao do vodstva. Goran Zakarić je fauliran u kaznenom prostoru Sarajeva, a uslijedio je penal za goste i crveni karton za Pericu Ivetića. Zajko Zeba preuzeo je odgovornost, šutirao i pogodio za 0:1.

Bordo tim je nakon primljenog gola napao, imao nekoliko dobrih šansi iako je imao igrača manje u polju, ali na veliki odmor timovi su otišli uz minimalnu vodstvo gostiju. Treba reći da je Sinan Ramović, igrač Željezničara, u finišu prvog dijela isključen zbog dva žuta kartona.

U nastavak derbija Sarajevo je ušlo sjajno što je donijelo penal domaćinu. Neoprezan je bio golman Željezničara Vedran Kjosevski, odgovornost je preuzeo Amar Rahmanović, ali gostujući čuvar mreže bio na visini zadatka i sjajno odbranio udarac s bijele tačke.

Već u narednom napadu, Zakarić je imao stopostotnu šansu, ali je njegov pokušaj zaustavila stativa. I Sarajevo je imalo sreće… Potom je meč prekinut zbog velike bakljade domaćih navijača. Bordo tim je nakon kraće pauze ponovo napao, ali ni Plavi nisu bili bezopasni.

Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao pa je ostalo 0:1. Bila je to velika pobjeda Željezničara. Gostujući igrači su nakon trijumfa priredili veliko slavlje sa svojim navijačima na južnom dijelu gledališta najvećeg bosanskohercegovačkog stadiona.

Ovom pobjedom, Željezničar je preuzeo vodeće mjesto na tabeli elitnog ranga sa 12 bodova, dva više od drugoplasirane Mladosti koja ima utakmicu manje. Sarajevo je na devetom mjestu sa četiri osvojena boda.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.