VIDEO| Kako je srušen sirijski san o Svjetskom prvenstvu

Nogomet 10. okt 201714:45 > 14:48
REUTERS/David Gray

U četvrtoj rundi azijskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji - okončan je sirijski san o najvećoj fudbalskoj smotri.

U doigravanju za mjesto broj pet koje vodi u Rusiju, snage su odmjerile trećeplasirane reprezentacije grupa A i B azijske kvalifikacione zone.

U prvom meču rezultat je glasio 1:1, a Sirija je svoj domaći meč igrala u Maleziji. U uzvratu, koji je odigran danas u Australiji, nakon 90 minuta rezultat je ponovio bio 1:1, pa je meč otišao u produžetke.

Al Soma je u 6. minuti pogodio za vodstvo Sirije i enormno slavlje, ali je Cahill izjednačio u 13. minuti. Osim velikog broja kartona, nastavak nije ponudio mnogo, pa je utakmica otišla u produžetke.

Al Mawas je u 94. minuti zaradio crveni karton u timu Sirije, pa je ostatak meča trebalo odigrati sa igračem manje. Sirijci su poklekli u 109. minuti, kada je na asistenciju Krusea ponovo pogodio Tim Cahill.

Iran, Južna Koreja, Japan i Saudijska Arabija ranije su obezbijedile direktan plasman u Rusiju, a na putovanju će im se pridružiti Australija.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.