Kvržić osigurao pobjedu Rijeke, nula Partizana i Skenderbeua

Nogomet 19. okt 201722:59 > 23:01
REUTERS/Stefano Rellandini

Završene su utakmice Lige Evrope koje su na programu bile od 21:00 sat.

Rijeka je ostvarila pobjedu u Beču, a savladana je Austria Vienna sa 3:1. Gavranović je sa dva gola u 21. i 31. minuti obezbijedio pobjedu hrvatskoj ekipi, a domaći su u 90. smanjili preko Friesenbichlera. Da ne bude nedoumica, pobrinuo se Krvržić, bh. internacionalac u dresu Rijeke u 93. minuti.

Milan je na svom terenu zakazao protiv AEK-a, a bilo je 0:0.

Atalanta je spasila ugled Italijana, savladali su Apollon sa 3:1. Ludogorets je bio bolji od Brage sa 0:2 u gostima, dok je u derbiju na Otoku Everton poražen od Lyona sa 1:2.

Visoku pobjedu slavio je i Hoffenheim kod kuće protiv Višćinog Baskaksehira. Bilo je 3:1. Hubner, Amiri i Schulz su pogađali za Nijemce, dok je Napoeloni postigao počasni pogodak.

Villareal i Slavija iz Praga su podijeliki bodove odigravši 2:2, dok Partizan nije uspio slomiti otpor Skenderbeua. Završeno je 0:0.