Domaćini bez greške, Željo slavi Zakarića

Nogomet 28. okt 201719:58 > 20:23
N1

U subotu su u Premijer ligi Bosne i Hercegovine igrana četiri meča 13. kola, a domaće ekipe su ostvarile stoprocentan učinak.

Vicešampion Željezničar je na “Grbavici” pobijedio Mladost Doboj Kakanj sa 2:0, a dvostruki strijelac u 14. i 36. minutu, bio je ofanzivac Goran Zakarić.

Tim iz Sarajeva je tako drugi put u četiri dana bio bolji od Mladosti, koju je eliminisao i u osmini finala Kupa (2:1).

Željezničar je tako sustigao Zrinjski na tabeli sa 28 bodova, ali tim iz Mostara ima utakmicu manje, koju igra u nedjelju.

Krupa je ubjedljivo sa 3:0 pobijedila posljednjeplasirani Vitez, a strijelci su bili Miljan Ljubenović u 13, Stefan Barić u 33. i Stefan Dabić u 90. minutu.

Radnik iz Bijeljine je pobijedio Slobodu iz Tuzle sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Irfan Hadžić u 48. minutu.

Tri boda je odnio i domaćin u Banja Luci, gdje je Borac rezultatom 1:0 nadigrao GOŠK Gabelu. Minimalac je Borcu obezbijedio Petar Kunić već u 4. minutu.