Kup kralja: Barca u ludom meču izbacila Atletico Madrid

Nogomet 28. jan 201522:57 > 22:59
EPA/JUANJO MARTIN

Fudbaleri Barcelone plasirali su se u polufinale španskog Kupa Kralja nakon što su revanšu četvrtfinala savladali Atletico u Madridu sa 3:2.

Katalonci su tako dalje prošli sa ukupnih 4:2 nakon trijumfa od 1:0 u prvom meču na svom terenu.

Duel na Vicente Calderonu imao je dva potpuno različita poluvremena. U prvom je viđen spektakularan fudbal pun tenzija, a u drugom je ritam potpuno pao, što zbog rezultata, što zbog činjenice da je Atletico u nastavku igrao sa desetoricom.

Na poluvremenu je isključen Gabi poslije velike gužve ispred tunela koju su inicirali Neymar i Torres.

Upravo je bivši napadač Liverpoola već u 40. sekundi nasamario Mascheranoa i postigao prvi gol na meču. Izjednačio je Neymar u devetom poslije sjajne akcije Messija i Suaresa, ali u 30. je bilo 2:1. Garcija je prvo iznudio, a onda i iskoristio penal.

Ipak, do poluvremena je Barca okrenula. U 38. minutu poslije kornera izjednačio je Miranda autogolom, a u 41. Neymar je poslije briljantnog dodavanja Messija i asistencije Albe lako obišao golmana domaćina i postavio konačnih 3:2.

Atletico je meč završio sa devet igrača, pošto je u 84. minutu zbog dva žuta kartona isključen i Suares.