Espanyol i Athletic Bilbao u polufinalu Kupa kralja

Nogomet 30. jan 201509:48 > 09:53
EPA

Nakon Barcelona i Villarreala plasman u polufinale španskog nogometnog Kupa Kralja izborili su Espanyol, te Athletic Bilbao.

Espanyol je u uzvratnom dvoboju četvrtfinala poražen na gostovanju kod Seville 0-1, međutim kako je u prvom susretu slavio 3-1 ide dalje.

Pogodak nade za Sevillu zabio je Diogo Figueiras u 88. minuti, no Andalužani u preostale dvije minute nisu uspjeli zabiti još jedan pogodak koji bi ih odveo dalje.

Nakon što je prvi susret završio bez golova, Athletic Bilbao je na svom San Mamesu pobijedio Malagu 1-0. Pogodak vrijedan plasmana u polufinale zabio je Aduriz u 48. minuti.

Nogometaši Villareala plasirali su se u polufinale nakon što su u uzvratnom susretu četvrtfinala porazili u gostima Getafe s 1-0. I u prvoj utakmici “Žuta podmornica” je slavila s 1-0. Villareal je u polufinale odveo pogodak Gerarda Morena u 79. minuti.

U srijedu je Barcelona eliminisala Atletico Madrid pobijedivši na Vicente Calderonu 3-2, nakon što je u prvom dvoboju slavila 1-0.

U polufinalu će igrati Barcelona i Villarreal, te Espanyol i Athletic Bilbao.