Chelsea osigurao osminu finala, četiri gola u mreži Šehića

Nogomet 22. nov 201720:00 > 20:04
REUTERS/Peter Cziborra

Chelsea je u 5. kolu u okviru grupe C; Lige prvaka u Bakuu slavio protiv domaće ekipe Qarabaga s visokih 4:0 te tako osigurao plasman među 16 najboljih timova Evrope.

Gosti su poveli u 21. minuti golom Edena Hazarda iz jedanaesterca, a prednost su udvostručili u 36. minuti pogotkom Williana na asistenciju Edena Hazarda, što je bio i rezultat prvom poluvremena.

Važno je napomenuti da je domaća ekipa od 19. minute igrala s igračem manje nakon što je Rashad Sadygov zaradio crveni karton.

Chelsea je u 71. minuti poveo sa 3:0 pogotkom Cesca Fabregasa, dok je u 85. Willian povećao prednost Plavaca na 4:0, što je bio i konačan rezultat meča.

U drugoj utakmici, koja se također igrala u terminu od 18.00 sati, CSKA Moskva je u grupi “A” savladala Benficu rezultatom 2:0.

U terminu od 20:45 sati večeras su na programu i ostali mečevi po grupama A, B, C i D, a sastaju se Anderlecht – Bayern Minhen, Atletico Madrid – AS Roma, Basel – Manchester United, Juventus – Barcelona, PSG – Celtic i Sporting – Olympiakos.