Željezničar u polufinalu Kupa BiH

Nogomet 07. dec 201715:43 > 15:45
FENA/Almir Razić

Fudbaleri Željezničara plasirali su se u polufinale Kupa BiH nakon što su danas savladali ekipu Širokog Brijega s 2:0 u uzvratnom susretu na stadionu 'Grbavica'. Prvi meč 'plavi' su na 'Pecari' također riješili u svoji korist (1:0), tako da ukupnim rezultatom (3:0) idu u narednu rundu takmičenja.

Golove za Željezničar postigli su Jovan Blagojević u 6. i Asim Zec u 54. minuti.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i već u 2. minuti imali dobru priliku preko Edija Baše koji je dobro šutirao glavom iz neposredne blizine ali golman Željezničara Vedran Kjosevski dobro interveniše.

Četiri minute poslije tim s Grbavice dolazi do pogotka, nakon što je Sinan Ramović lijepo ostavlja loptu Jovanu Blagojeviću koji sa 20-ak metara precizno pogađa gol Širokobriježana.

U 28. minuti domaći su mogli udvostručiti vodstvo, nakon dobre kombinacije Zeca i Ramovića, poslije koje lopta dolazi do Voje Ubiparipa ali napadač ‘plavih’ ne pogađa gol sa desetak metara.

Minut poslije Široki je mogao poravnati rezultat, kada se Stjepan Lončar našao sam pred Kjosevskim ali ne uspijeva poentirati.

U drugom poluvremenu Željezničar je ponovo preuzeo inicijativu a u 54. minuti je to urodilo plodom kada je Goran Zakarić prošao po lijevoj strani, ubacio u šesnaesterac a Asim Zec glavom matirao golmana Luku Bilobrka.

I nakon gola tim Admira Adžema je dominirao, kontrolisao utakmicu i stvarao šanse, ali nisu uspjeli poentirati.

Široki se nije predavao a jedinu šansu u drugom dijelu susreta imao je u 75. minuti preko Lončara koji iz dobre pozicije šutira preko gola.

Plasman u polufinale Kupa BiH ranije su ostvarili Zvijezda 09, Krupa i Sloboda.