Ukrajinski timovi bolji od Sarajeva i Željezničara u Turskoj

Nogomet 04. feb 201817:41 > 17:44
Fena

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara na pripremama u Turskoj poraženi su od ukrajinskih ekipa Mariupol i Zorya.

Fudbaleri Sarajeva danas su odigrali novu prijateljsku utakmicu na pripremama u Turskoj, a poraženi su od ukrajinskog prvoligaša Mariupola sa 2:1.

Sarajevo je povelo na početku drugog poluvremena. Velkoski je ukrao jednu loptu, prevario golmana, te postigao gol. Međutim, vodstvo tima sa Koševa je trajalo desetak minuta. Poslije dvije vezane greške odbrane Sarajeva, Mariupol dolazi do izjednačenja, a u 71. minuti i do preokreta.

Posljednju utakmicu na pripremama u Antaliji fudbaleri Sarajeva će odigrati 8. februara protiv Budućnosti iz Podgorice.

Fena

Nogometaši Željezničara pretpjeli su ubjedljiv poraz od ukrajinskog prvoligaša Zorye sa 5:0 u pripremnoj utakmici u Antaliji.

Ekipa iz Ukrajine povela je već u 3. minuti golom Gromova, a Cheberk u 27. postiže drugi pogodak. Četiri minute poslije bilo je 3:0. Zorya je izvela brzu kontru, a Gromov postiže svoj drugi gol u ovoj utakmici. Freitas u 36. minuti pogađa za 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Sukhar u 76. minuti.

Željezničaru je ovo bila trea utakmica na pripremama u Antaliji. U prvoj je remizirao s bugarskim Etarom, a potom je poražen od Dunajske Strede sa 3:2.